Echipa de fotbal Astra Giurgiu a învins ieri seară echipa slovenă

În urma meciului disputat ieri, 11 iulie, pe Arena Naţională, Astra Giurgiu s-a calificat în turul II preliminar al Europa League, învingând echipa slovenă NK Domzale, cu scorul de 2-0.
Alături de echipa giurgiuveană, în tribunele stadionului au fost prezenţi şi suporterii echipei Astra Giurgiu care şi-au încurajat formaţia favorită. În acest sens, municipalitatea a pus la dispoziţia celor care au dorit să mergă la acest meci de fotbal mai multe mijloace de transport. 17 microbuze şi autobuze, dar şi şase autoturisme au transportat ieri giurgiuvenii care şi-au cumpărat bilet pentru partida Astra Giurgiu- NK Domzale.
Cele circa 450 de persoane care au beneficiat de transport dus- întors din partea Primăriei Giurgiu au dat dovadă de un comportament civilizat, conducerea Poliţiei Locale Giurgiu declarând că nu au existat probleme nici pe durata transportului, dar nici pe stadion.

Ultima modificare: 12.07.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Oportunităţi de carieră pentru cei interesaţi